Påsklovsaktiviteter 2019

Nu är det snart påsklov vilket innebär att vår ordinarie träning har uppehåll. Klubben tror dock på aktivitet och denna påsk erbjuder vi ett brett utbud av olika aktiviteter för olika åldrar. Vi kommer erbjuda Amerikask Tennisclinic från minitennis upp till vuxen nivå. Har man inte provat detta förut bör man göra detta, en rolig och fartfylld träning. För vuxna finns det möjlighet att anmäla sig till en nybörjarkurs som heter Tennis Xpress. Vi kommer även arrangera en rolig dubbel tävling, Påskblixten, som är indelad i olika klasser för att passa så många som möjligt. Vuxna som är sugna på att utmana några av klubbens tränare, har den möjligheten i vår ProAm kväll.

Alla dessa aktiviteter går att hitta i vår aktivitetskalender här på hemsidan, där du också kommer få mer information om varje aktivitet. Välkomna till klubbens påsklovsaktiviteter.